Eterinių aliejų naudojimo atmintinė

Parašė / 4th rugpjūčio, 2015 / Apie aliejus /

Eteriniai aliejai yra labai koncentruota substancija, kuri aktyviai veikia organizmą. Todėl eteriniai aliejai naudojami praskiesti „baziniame“ aliejuje, jūros druskoje, piene bei meduje. Gryni eteriniai gali sudirginti odą, todėl tepti tiesiai ant jos negalima, išskyrus levandų, arbatmedžio, pelargonijos ir ramunėlių eterinius aliejus.

Naudojant šiuos aliejus grynus, būtina tai daryti saikingai (pakanka 1-2 lašų eterinio aliejaus). Nėščiosioms, vaikams, sergantiems epilepsija bei onkologinėmis ligomis, rekomenduojama prieš naudojant eterinius aliejus pasitarti su gydytoju. Taip pat prieš naudojant eterinius aliejus, rekomenduojama atlikti kvėpavimo takų ir odos jautrumo testą dėl individualaus toleravimo.

Kvėpavimo takų testas: jeigu įkvėpus gryno eterinio aliejaus ar jų mišinio kvapo, nejaučiate diskomforto, kvapas malonus ir nesukelia kvėpavimo spazmų, t. y. kosulio, dusimo, tai tokį aliejų galite naudoti.

Odos testas: 1 lašą eterinio aliejaus 1 arbat. šaukštelyje kokio nors augalinio aliejaus ir nedidelį kiekį įtrinti į riešo odą. Jeigu per 15 – 40 min. neatsiras odos suerzinimo požymių, tai tokį aliejų galite naudoti.

Dozavimas: Esant jautriai odai į 50 ml. Įpilti 5 lašus eterinio aliejaus, normaliai odai – 10-12 lašų.

Aromaterapija kūdikiams ir vaikams. Naujagimiams rekomenduojama naudoti levandų, melisų, ramunėlių hidrolatus. Jie švelnaus, odelę raminančio poveikio. Kūdikiams iki 1 m. rekomenduojama naudoti šiuos eterinius aliejus: levanda, ramunėlė, levandinas, arbatmedis, mandarinas. Saugoti, kad atskiestas eterinis aliejus nepatektų į akis. Jeigu taip nutiktų, akis praplaukite grynu augaliniu aliejumi. Niekuomet nevartokite tokiu tikslu vandens, nes jis tik dar labiau pablogintų padėtį.