Kaip palengvinti adaptaciją ir apsaugoti vaiką nuo virusų?

adaptacija

Ruduo – ypatingas metų laikas. Tai lyg nauja pradžia, ypač mūsų mažiausiems, kuriems prasidėjo naujas etapas darželyje ar mokykloje. Vaiko adaptacija – didelis iššūkis tėvams ir auklėtojoms, tačiau sudėtingiausia pačiam vaikui išgyventi naują pradžią, perprasti naujojo pasaulio dėsnius, priimti ir susigyventi, sėkmingai socializuotis.
Adaptacijos laikotarpiu vaikai patiria daug streso ir įtampos, todėl jų sveikatos stiprinimas – labai svarbus uždavinys.

Kaip palengvinti vaikui adaptaciją su aromaterapija?

Pirmiausia reikėtų nepamiršti, kad adaptacijos laikotarpiu vaikai išgyvena itin daug emocijų. Stresui malšinti – nepakeičiama priemonė levanda. Levandų eterinis aliejus atpalaiduoja, padeda vaikui ramiau reaguoti ir lengviau išgyventi išsiskyrimą su tėvais. Ypač rekomenduojame ryte prieš einant į darželį vaikui atlikti tokį ritualą: levandų eterinį aliejų atskiesti su baziniu aliejumi ir glostant patepti krūtinę bei nugarytę, kaklo ir pečių juostą. Šis ritualas palengvins adaptacinį laikotarpį, o taip pat bus nepakeičiama prevencinė priemonė nuo ore sklandančių virusų. Aliejų mišinį galima pakeisti ir levandų hidrolatu, kuris nuramins emocijas ir dezinfekuos patalpą.

Ne visi tėvai supranta, kad jų emocijos, jaudulys, ypač mamų, persiduoda vaikui. Jis kaip kempinė sugeria iš mamos sklindančias emocijas. Todėl mamoms, kurios nori išlikti ramios, drąsios ir taip palengvinti vaiko adaptaciją, rekomenduojame vakarais save palepinti šiltoje ir kvepiančioje vonioje su levanda arba ylang ylang. Prieš lašinant į vonią eterinius aliejus reikėtų atskiesti valg. šaukšte augalinio aliejaus, stiklinėje pieno, jūros druskoje. Į vonią lašinti 5-6 lašus levandų arba ylang ylang (kvapioji kananga) eterinių aliejų, kurie suteiks ramybę, atpalaiduos, o taip pat ir pamaitins kūno odą.

Ypač reikalingas vaikučiui adaptaciniu laikotarpiu tiesioginis kontaktas su mama ir tėčiu. Todėl šiuo laikotarpiu ypač rekomenduojame daryti lengvus glostymo ir lietimo masažus su levandų, mandarinų eteriniais aliejais, atskiestais augaliniu aliejumi (ypač tinkami vaikams saldžiųjų migdolų arba abrikosų kauliukų aliejai). Šis ritualas nuramins vaikelį, padės jam subalansuoti emocijas, pagerins miegą ir stiprins mamos ryšį su vaiku, jis jausis ramesnis, mylimas ir saugus.

Kaip sustiprinti vaiko sveikatą ir užtikrinti apsaugą nuo virusų? – klausimas aktualus kiekvieniems tėvams. Kalbant apie vaiką ir eterinius aliejus, labai svarbu atkreipti dėmes, kad skirtingų aliejų naudojimas labai priklauso nuo vaiko amžiaus. Šiame straipsnyje kalbėsime vaikų nuo 2 metų sveikatos stiprinimą ir apsaugą nuo virusų. Apie kūdikių aromaterapiją, artimiausiu metu taip pat rašysime kituose straipsniuose.

Itin veiksminga priemonė norint sustiprinti vaiko sveikatą – arbatmedis ir citrinkvapis eukaliptas. Siekiant atbaidyti virusus nepakeičiamas arbatmedis. Naudoti jį galite įvairiai: tiek garinant namie, voniose, tepant krūtinę, nugarą ir pėdas, žinoma, prieš tai atskiedus su baziniu aliejumi. Ypač mamų mėgiamas ir pasiteisinęs būdas, užtikrinantis prevenciją nuo virusų,- atskieskite arbatmedį su baziniu aliejumi ( santykiu 5 ml, arb. šaukštelis aliejaus, ir 1 lašas arbatmedžio) . Vaikams ryte prieš vedant į darželį ar mokyklą patepkite ausų krapštuku nosytę šiuo mišiniu. Jei vaikelis sloguoja, šiuo aliejų mišinuku tikrai ją įveiksite. Tepkite nosytę kas dvi valandas. Vaikučiui sloguojant ryte ir vakare patepkite atskiestu arbatmedžiu krūtinę, nugarą, o po lašiuką gryno arbatmedžio ant pėdučių vakare padės greičiau įveikti negalavimus ir paskatins imuninę sistemą kovoti su liga.

Citrinkvapį eukaliptą galima naudoti kamuoja kvėpavimo takų ligoms. Jis švelnaus poveikio ir tinkamas naudoti vaikams nuo 2 m. Atskiedę eterinį aliejų tepkite limfmazgių zoną pažastyse, krūtinę ir nugarą- šis būdas paskatins išsivalyti kvėpavimo takus ir itin greitai atstatys vaikui imunitetą. Garindami namie apsaugosite aplinkinius nuo užsikrėtimo virusu. Sergantiems kvėpavimo takų ligomis, taip pat rekomenduojame naudoti iškart paruoštą aliejų mišinį TVIRTAS IMUNITETAS. Jo sudėtyje penki eteriniai aliejai, kurie padės vaikų ir suaugusių imuninei sistemai sustiprėti. Ypatingai naudojamas esant peršalimo ir virusinėms ligoms, kvėpavimo takų infekcijoms. Greitai atkuria nusilpusį imunitetą, padeda greičiau pasveikti bei apsiginti nuo ligų. Puikiai tinka garinimui, vonios procedūrai bei įtrinant kūną. Tarp mamų šis aliejų mišinys dažnai vadinamas virusų mušykle, gaudykle arba baubu.

Vaikams, lankantiems mokyklą, naudoti galite anksčiau aprašytas priemones, tačiau įtraukite ir citrinų eterinį aliejų, kuris apsaugos jūsų vaiką nuo virusų ir paskatins koncentruoti dėmesį, susitelkti ir susikaupti pamokų metu, lengviau priimti ir įsisavinti informaciją bei pagerins nuotaiką.
Reikėtų nepamiršti, kad naudojant vieną eterinį aliejų kasdien – tai daryti galite ne ilgiau nei tris savaites, nes sumažėja terapinis jo poveikis, todėl siekiant to paties efekto, pakeiskite jį kitu, panašų poveikį turinčiu.

Visiems geros pradžios, lengvos adaptacijos, būkite sveiki ir stiprūs!