Kūdikių aromaterapija

kūdikių aromaterapija

Kūdikio atėjimas į kiekvieną šeimą yra stebuklas. Tėvus aplanko daug įvairių emocijų: labai džiaugiamės vaikeliu, tačiau tuo pačiu jaučiame ir didelę atsakomybę už naujos gyvybės sveikatą. Tėvams iškyla klausimų, kartais labai elementarių, tačiau atsakymą surasti pakankamai sudėtinga. Šiandien noriu Jums papasakoti kelias gyvenimiškas situacijas, su kuriomis susidūriau augindama Adelę ir kaip tose situacijose man gelbėjo aromaterapija. Sausa odelė, pilvo diegliukai, neramus miegelis, pašutimai, dantų dygimas ir kiti klausimai bus apžvelgti mano publikacijoje.

Vaikiukas toks tyras ir švelnus, o jo odelė reikalauja ypatingos priežiūros. Savo mažosios dukrytės priežiūrai naudojau hidrolatus, kitaip dar vadinamą gėlių vandenį. Tai visiškai saugus dalykas naujagimiui. Ypatingai tinka ramunėlių ir levandų hidrolatai. Ramunėlių vanduo ramina, mažina paraudimus, alergines reakcijas. Levandų hidrolatas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, veikia raminančiai. Jeigu vaikutis sušyla, odelė parausta nuo sauskelnių, tiesiog kelis kartus per dieną papurški odelę. Juos galima naudoti ir kaip prevencinę priemonę odos problemoms spręsti. Esant odelės išsausėjimui naudokite aliejus. Mano mėgstamiausias migdolų aliejus. Jis labai tinka vaikams, jo tekstūra labai lengva ir jis greitai susigeria, be to reikia labai mažo kiekio, užtenka vos kelių lašų ant drėgnos odelės. Naudojant aukštos kokybės aliejus pastebėsite, kad jie nepalieka riebios plėvelės. Taip pat kartais naudoju ramunėlių bei abrikosų kauliukų aliejus. Ramunėlių aliejus tinka vaikų odai prižiūrėti ir įvairių odos suerzinimų profilaktikai. Abrikosų kauliukų aliejus pasižymi priešuždegiminiu, regeneruojančiu poveikiu. Šiuos aliejus galima naudoti pleiskanų luobelei pašalinti. Augaliniai aliejai pamaitina vaikučio odelę, taip pat jie puikiausiai tiks ir Jūsų odos priežiūrai.

Dažna problema, su kuria susiduria tėvelei gimus kūdikiui pilvo diegliukai. Adelei iki pusės metų skaudėjo pilviuką. Išbandžiau daug įvairių vaistų nuo pilvo pūtimo, tačiau poveikis būdavo minimalus arba jo išvis nebūdavo. Kol nepradėjau daryti masažiukų su migdolų aliejumi praturtintu mandarinų ir levandų eteriniais aliejais. Į 50 ml migdolų aliejaus pildavau 6 lašus mandarinų eterinio aliejaus ir 4 levandų. Per dieną keisdama sauskelnes bent tris kartus lengvai pamasažuodavau pilvelį pagal laikrodžio rodyklę. Mergaitė būdavo daug ramesnė ir geriau miegodavo. Todėl KAP KAP atsirado mišinukas „Ramus miegas“.

Nuo pusmečio mažylei pradėjo kaltis dantukai. Mačiau, kad jaučia nemalonų skausmą, todėl pradėjau tepti ramunėlių augalinį aliejų su ramunėlių eteriniu aliejumi. Į 50 ml lašinau 5 lašiukus eterinio aliejaus ir tepdavau kas porą valandų skruostukus. Prieš tai girdėjau, kad galima naudoti vaistinės tepaliukus, bet man pasirodė, tai labai nepatogu, nes reikia tepti burnytės vidų, be to į jų sudėtį įeina sintetiniu būdu gauta ramunėlė. Manau, daug geresnis efektas naudoti iš gamtos gautą aliejuką. Ramunėlių eterinis aliejus brangus, todėl rekomenduoju mūsų mišinuką „Dantukų fėja“. Tai jau paruoštas aliejus naudojimui. 30 ml buteliuko turėtų užtekti visam dantų dygimo laikotarpiui. Jei dar liktų puikiausiai sunaudosite aliejuką masažams.

Vaikams iki metukų saugu naudoti keturis eterinius aliejus: arbatmedį, levandą, ramunėlę bei mandariną. Visus juos būtina maišyti su augaliniu aliejumi, santykiu 10 ml – 1 lašiukas, jei matote, kad vaikiukas puikiausiai toleruoja eterinius aliejus, koncentracija gali būti ir stipresnė 5 ml – 1 lašiukas. Kai vaikutis sloguoja vaistas numeris vienas arbatmedžio eterinis aliejus. Mišinuku tepkite pėdutes, krūtinę, nugaros sritį. Taip pat pamirkiusios su ausų krapštukų patepkite nosytę, labai padeda nuo slogos. Priešingai nei jūros druska neišsausina gleivinės. Visus eterinius aliejus skiestus galite pilti į vonią. Levandų eterinis aliejus turi puikių regeneruojamų savybių, todėl labai tinka odos problemoms spręsti. Gydytojai nustatė Adelei dermatitą (odos sausėjimą), tai išmaudžiusi du kartus vonioje su levandų aliejumi neatsidžiaugiau, nes sausumas praėjo. Iki šiol maudomės su eteriniais aliejais. Vieną kartą naudojam mandarinus, kitą kartą levandą, kartais maišau visus aliejukus kartu.

Visos aromaterapinės priemonės yra labai universalios, jas naudokite ne tik kūdikiams ir vaikams, bet ir sau veido ir kūno odos, plaukų priežiūrai. Deja, kartais žmonės būna alergiški, todėl būtinai atlikite toleravimo testą prieš naudodami aliejukus. Patepkite mažą odos plotelį ir pažiūrėkite ar neparaudo. Taip pat rinkitės ekologiškus ir kokybiškus aliejus, nes tik jie turės visas terapines savybes. Gražiaus laiko ir mėgaukitės aromaterapija!