Trumpa pažintis su svarbiausiais eteriniais aliejais

Parašė / 23rd liepos, 2015 / Apie aliejus /

Turbūt ne vienam iš Jūsų kyla klausimai: „Nuo ko pradėti naudoti eterinius aliejus? Kaip tai daryti?  Ką reikia žinoti naudojant eterinius aliejus?“

Tad pirmoji mūsų tema, skirta trumpai supažindinti su pagrindiniais eteriniais aliejais, kurie leis pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais įvairiais atvejais.

Pradėsime nuo to, kaip veikia eterinių aliejų kvapas mūsų organizmą. Eterinis aliejus patekęs per kvėpavimo takus ar per odą, patenka į kraujotaką. Dėl savo struktūros jie yra labai skvarbūs, todėl patekę į ląstelės vidų, pamaitina ją deguonimi. Padidėjęs deguonies judėjimas ląstelėje, stiprina imuninę sistemą. Kaip žinoma, liga atsiranda ten, kur deguonies pritrūksta, todėl  eteriniai aliejai čia daro labai didelį darbą- jie pažadina organizmą kovoti su ja. Taip pat labai svarbus kiekvieno augalo terapinis poveikis. Pagal eterinio aliejaus poveikį ir kvapą rekomenduojama išsirinkti sau tinkamą. Vieni yra raminantys, kiti stimuliuojantys, tonizuojantys, tam tikriems sveikatos negalavimams spręsti ar ligų prevencijai, malšinantys stresą, keliantys nuotaiką.

Pristatome keletą eterinių aliejų, kuriuos rekomenduojama turėti kiekvienuose namuose:

  • LEVANDA – tai universaliausias eterinis aliejus. Puikiai malšina galvos ir raumenų skausmus, gydo spuogus, mažina raukšles. Padeda nuo nemigos, atpalaiduoja, ramina kūdikius ir vaikus. Gydo peršalimą, stiprina imuninę sistemą. Atbaido vabzdžius, patepus sumažina įkandimo skausmą. Tai eterinis aliejus, kurį galima tepti ant odos gryną mažais kiekiais ( 1-2 lašai).
  • ARBATMEDIS – stiprina imuninę sistemą, gydo nuo virusinių bei peršalimo negalavimų. Tinkamas vaikų ligų prevencijai užtikrinti, sloguojant. Stabdo galvos odos riebalavimąsi, tinka spuoguotos odos priežiūrai, karpoms šalinti, pėdų grybeliui naikinti. Tai eterinis aliejus, kurį galima tepti ant odos gryną mažais kiekiais ( 1-2 lašai).
  • EUKALIPTAS – atveria užsikimšusius nosies kanalus, stabdo virusų plitimą, padeda esant bronchitui ar sinusitui. Šis aliejus naudojamas slenkant plaukams, šalinant pleiskanas. Ypač mėgiamas pirtyse. Šis eterinis aliejus gali būti naudojamas atskiedus su augaliniu aliejumi, garinant patalpose.
  • PIPIRMĖTĖ – mažina nuovargį, didina koncentraciją. Naudojamas peršalus, susirgus gripu, esant viršutinių takų infekcijai. Mažina paraudimus, nuramina sudirginimus. Šis eterinis aliejus gali būti naudojamas atskiedus su augaliniu aliejumi, garinant patalpose.
  • ROZMARINAS- atgaivina emocijas, suteikia žvalumo, energijos, padeda esant protiniam pervargimui, gerina atmintį. Stabdo plaukų slinkimą, stimuliuoja jų augimą. Atgaivina odą. Anticeliulitinis poveikis. Šis eterinis aliejus gali būti naudojamas atskiedus su augaliniu aliejumi, garinant patalpose.
  • YLANG YLANG- atpalaiduoja, šalina įtampą, nerimą. Tinka visų tipų veido ir kūno odai, maitina ir lygina ją. Naudojamas sausų bei skilinėjančių plaukų priežiūrai. Veikia kaip afrodiziakas, sužadina partnerių jausmus. Šis eterinis aliejus gali būti naudojamas atskiedus su augaliniu aliejumi, garinant patalpose.

Kaip matote, eteriniai aliejai yra naudojami garintuvuose aromatizuojant patalpą, atskiedus su augaliniu aliejumi tinka tepti ant odos, plaukų ar įpilti į vonią. Puikiai tinka pirtims.

Skiedžiant eterinį aliejų su augaliniu, svarbu laikytis saikingo dozavimo. Esant jautriai odai į 50 ml. įlašinti 5 lašus, normaliai rekomenduojame 10-12 lašų.

Sveiki atvykę kvapnų aromaterapijos pasaulį!

Čia dalinsimės su Jumis  patarimais, receptais, pasakosime plačiau apie aromaterapinius aliejus ir jų naudą. Žinoma, jei turite Jums rūpimų temų ir klausimų, rašykite info@kapkap.lt Su malonumu atsakysime ir pasidalinsime žiniomis su jumis!